Prieš įsigyjant naują ar naudotą objektyvą visuomet patartina pasitikrinti objektyvo fokusavimą, t.y. ar fokusuojant nėra taip vadinamos “back/front“ problemos. Įprastai pradedantieji fotografai nebūna susidūrę ir nežino, kad objektyvas gali netiksliai fokusuoti dėl kalibravimo problemų ir tuomet kaltina patį objektyvą, kad vaizdo kokybė išgaunama su juo yra tiesiog prasta. Netikslus objektyvo fokusavimas būna dviejų tipų – “front“ ir “back“ fokusavimo tipo (liet. priekinis ir galinis fokusavimas).

Dauguma šiuolaikinių veidrodinių fotoaparatų turi pačiame fotoaparate įmontuotą fokusavimo kalibravimo funkciją („AF Fine Tune“ Nikon, “Focus adjust“ Pentax fotoaparatuose) ir jeigu objektyvo fokusavimo netikslumas nėra didelis, tai šią problemą galima pakoreguoti pačiame fotoaparate. Kartais fokusavimo paklaida būna tiesiog per didelė arba pats fotoaparatas neturi kalibravimo funkcijos, todėl visuomet prieš perkant objektyvą būtina pasitikrinti ar nėra paminėtų fokusavimo problemų.
Pasitikrinti objektyvo fokusavimą nėra sudėtinga, tereikia turėti: fokusavimo lentelę (parsisiųsti galėsite straipsnio apačioje), trikojį stovą (siekiant išgauti maksimalų tikslumą tikrinant objektyvą) ir pagrindo ant kurio padėsite fokusavimo lentelę.
Padėkite fokusavimo lentelę ant stalo, fotoaparatą nukreipkite į fokusavimo lentelę maždaug 45 laipsnių kampu ir pasistenkite išlygiuoti lentelę taip, kad žiūrint pro fotoaparato ieškiklį ji būtų horizontalioje padėtyje. Sufokusuokite vaizdą į užrašą „Fokusuoti čia“ lentelėje (fokusuoti būtina automatinio fokusavimo rėžimu, ne rankiniu) ir geriausia tai daryti centriniu fokusavimo tašku, nes jis dažniausiai yra kryžminio tipo ir nufotografuokite vaizdą. Taip pat fotografuoti reikėtų prie atviriausios galimos objektyvo diafragmos (kuo mažesnis F skaičius) ir iš objektyvo leidžiamo minimalaus fokusavimo atstumo, taip daryti reikia todėl, kad būtų galima išgauti kuo siauresnę ryškumo zoną ir būtų paprasčiau nustatyti ar fokusavimas tikslus. Pažiūrėkite ar jūsų objektyvas tikrai fokusuoja ten kur turėtų, jei taip – Jums pasisekė ir minėtųjų fokusavimo problemų Jūsų objektyve nėra.
Fokusavimo lentelė:
Labas, o jeigu objektyvas turi šią problemą, ką tada daryti?
Sveiki, jeigu nukrypimai nedideli, tuomet reikėtų mėginti iš paties kūnelio kalibruoti objektyvą (jeigu kūnelis palaiko šią funkciją), kitu atveju reikėtų objektyvą priduoti į servisą ir ten jie turėtų pasirūpinti kalibravimu.
čia gali būti ir paties kūnelio bėda: jeigu back/front fokusina su visais objektyvais. be to, net jei yra AF Fine Tune, jeigu matai kad su visais objektyvais reikia korekcijų, geriau tai padaryti rankiniu būdu. Galima nešti į servisą, bet čia nieko sudėtingo, aš dariau pats. http://dvdhelp.narod.ru/D70_back_focus.html
tik reikia 1,5mm šešiakampio.
neveikia nuoroda.
turiu nikon d5100 + sigma 24-70 f2.8 ( http://www.fotofabrikas.lt/items/Standard-zoom-lenses/Objektyvai/8ba381.2-Objektyvas-Sigma-AF-24-70mm-F2-8-IF-EX-DG-HSM.html ) man yra priekinio ir galinio fokusavimo problema. patyres fotografas ieskojo bet nerado kaip nustatyti. buciau labai dekingas jei patartutumet kaip sureguliuoti.
http://www.youtube.com/watch?v=Pfxz-Z_uEfU – kitu atveju į servisą kartu su objektyvu ir kūneliu reikėtų nueiti ir jei bus nustatyti rimti neatitikimai – siųsti gamykliškai tvarkyti.