Fotogafija ir photoshop’as

Šių dienų skaitmeninėje fotografijoje daugumai nuotraukų tenka pajusti photoshop‘o arba analogiškų grafinių redaktorių prisilietimus, kartais jie būna nežymūs, o kartais iš esmės pakeičiantys fotografiją. Skirtingų pašaukimų fotografai naudoja skirtingus funkcijų paketus, antai peizažistai dažniausiai susiduria su ekspozicijos koregavo, dinaminio diapazono plėtimo, spalvinių tonų nustatymų bei detalumo didinimo funkcijomis, tuo tarpu portretų mėgėjai priduria dar kitų funkcijų prie redagavimo proceso bei analogiškas peizažistų naudojamas funkcijas gali panaudoti kiek kitokiems rezultatams gauti (nuoseklius funkcijų aprašymus ir pavyzdžius pateiksiu kiek vėliau).

Svarbu suprasti, jog fotografijų redagavimas gali tiek pat pagražinti fotografijas, kiek ir subjauroti jas. Skoningi photoshop’o prisilietimai visuomet pagražina fotografijas, tačiau kartais fotografai (ypač pradedantieji) yra linkę stipriai perspausti fotografijų redagavimą ir vos ne pereiti prie foto manipuliacijų. Iš tikro redaguojant nuotraukas reikėtų prisiminti tokį vaikystėje spręstą galvosūkį, kur reikėdavo rasti 10 skirtumų tarp dviejų paveiksliukų, tai ir redaguojant fotografijas reikia nepamiršti, kad tarp pradinio ir galutinio variantų neitų rasti daugiau negu 10 skirtumų…

Kadangi šį kartą norėjosi pačiam pabuvoti kadre, o ne fiksuoti vaizdus ir stebėti aplinką pro fotoaparato akutę, reikėjo pasitelkti kito fotografo pagalbą – Justo Makricko, fotografijų redakcija atlikau aš pats – Ugnius Dapkūnas. Pateiksiu kelis bendro darbo rezultatus (viršuje yra redaguotos fotografijos variantas, žemiau jos yra pradinis fotografijos variantas). Ar pastebite skirtumą tarp fotografijų bei teigiamą photoshop’o prisilietimų naudą?..

2 komentarai “Fotogafija ir photoshop’as

  1. Man patinka tiek originalas, tiek jau pataisytos foto, bet kaip vasarai sakyčiau, kad photoshopo foto paryškina ta geltona spalvą. Bet kartais photoshopas tikrai gelbėja, kai pora mažų dalykelių gadina visą vaizdą, kaip paskutinėje nuotraukoje matomas automobilis ir kažkoks juodas taškas danguje. Taip pat originaluose truksta dangaus spalvos, o photoshopas tai pataisė :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s