Minimalizmas fotografijoje

Minimalizmas fotografijoje yra neatsiejamas nuo kitų šio meno srovės rūšių, todėl fotografijoje jam galioja praktiškai visos tos pačios sąlygos ir taisyklės. Minimalistinis menas dar gali būti sutinkamas tokiais pavadinimais: ABC menas, pirminių struktūrų menas, serijinis menas, šaltasis menas, vėlyvojo modernizmo kryptis.

Minimalistiniuose fotografijos darbuose visada būna palikta vietos fantazijos įsibėgėjimui, todėl tai padeda lavinti žmogaus vaizduotę bei abstraktų mąstymą. Pati minimaliausia bet kokio objekto forma būtų to objekto matematinis modelis, kuris yra to objekto idealistinis atvaizdavimas, tačiau natūroje neįmanoma aptikti tokių idealių formų abstrakcijų, todėl viskas būna perteikiama per minimalizmo prizmę, siekiant atvaizduoti kokį tai objektą ar procesą su kuo mažesniu erdvės apkrovimu.

Tapyboje ar skulptūroje galima bet kokią idėją perteikti per primityviausias formas, t.y. kubus, plokštumas, linijas ir pan., tačiau fotografijoje jau tenka kur kas sudėtingesnis uždavinys – realioje aplinkoje įžvelgti tam tikras struktūras, kurios nebūtų perkrautos daiktais, formomis ir spalvomis. Pateikiame porą pavyzdžių, kur erdvė yra padalinta į dvi plokštumas ir turi tik po vieną vaizduojamą procesą.

Daugiau naudingos informacijos ir minimalizmo pavyzdžių rasite šiuose nuorodose: 1 nuoroda | 2 nuoroda | 3 nuoroda

Vienas komentaras “Minimalizmas fotografijoje

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s