Platus kampas fotografijoje

Dažnai peizažų (ir ne tik jų) mėgėjai fotografijoje naudoja “plataus kampo“ objektyvus, kurių dėka į kadrą patenka daug daugiau vaizdo negu fotografuojant su standartiniais 35mm ar 50mm objektyvais (pilno kadro atitikmuo). Plačiakampiai objektyvai dar būna vadinami ultra plataus kampo ir jų židinio nuotolis būna iki 16mm (pilno kadro atitikmuo), tiesiog plataus kampo objektyvų židinio nuotolis būna iki 24-28mm (pilno kadro atitikmuo). Be abejo, prie tokių židinio atstumų atstumų atsiranda perteikiamos erdvės iškraipymai, dar kitaip vadinamas “bačkos efektas“. Ši problema peizažams nėra aktuali, tačiau maži vaizdo iškraipymai yra svarbūs architektūros ir interjero fotografijoje, o įamžinant peizažus šie iškraipymai netgi gali pasitarnauti perteikiant įvairių formų ar tekstūrų abstrakcijas (pavyzdys dešinėje pusėje esančioje nuotraukoje).

Šioje fotografijoje vaizdo iškraipymai dar nėra stiprūs ir matomas tik lengvas gaubtumas. Kur kas stipresnis “bačkos efektas“ aptinkamas “žuvies akies“ (angl. fish-eye) objektyvuose, tačiau ne retai  jie nėra fotografų priskiriami prie ultra plataus kampo objektyvų dėl specifinių savo optinių savybių. Fotografijoje platus kampas dar labai praverčia kuomet fotografas negali dėti kojos žingsnio atgal, kad į kadrą tilptų visas vaizdas, fotografuojamas su standartiniu objektyvu, todėl šie objektyvai yra itin pravartūs interjero fotografijoje.

Šių objektyvų dėka galima užfiksuoti itin malonius akiai dangaus, smėlio tekstūrų ir daugelio kitų objektų vaizdus. Panoraminėje fotografijoje, prie tokio mažo židinio nuotolio dažniausiai pakaks tik kelių nuotraukų, kad visas norimas vaizdas liktų užfiksuotas.


Daugiau šios serijos nuotraukų galite rasti šioje nuorodoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s