Ilgo eksponavimo panaudojimas

Praktiškai visuose fotoaparatuose jau yra įdiegti pagrindiniai rankiniai nustatymai, o tuo pačiu ir rankinis ekspozicijos trukmės koregavimas (išlaikymo trukmės parametras). Išlaikymo prioritetui didelis dėmesys skiriamas sporto fotografavime, kuomet naudojamas trumpas išlaikymas, tačiau šį kartą paanalizuosime kaip su išlaikymo prioritetu galime atvaizduoti fotografijose ritmiką, sukurti įvairias tekstūras ar vizualizuoti dar kitokius savo sumanymus, naudojant ilgą išlaikymą. Reikėtų paminėti, jog naudojant ilgą išlaikymą, reikia sugebėti tinkamai stabilizuoti  savo fotoaparatą, apie tai buvo kalbėta šiame straipsnyje.

Ritmikos vaizdavimas. Ritmikos perteikimui nuotraukose naudojame sąlygiškai trumpą išlaikymą (ilgo išlaikymo kontekste) – pavyzdyje panaudotas 1/2 sekundės išlaikymas, todėl dar yra įžvelgiamos jūros bangos ir net vienas bangos taktas atvaizduojamas kelis kartus, taip perteikiamas tolydus jūros bangavimas. Žinoma, kad ritmiką galima atvaizduoti ir su trumpesniu, ir su ilgesniu išlaikymu, kad ir vaizduojant vabzdžio sparnų plazdėjimą ar bėgantį sportininką – mums pakaktų iš ties trumpo išlaikymo, priešingu atveju vaizduojant automobilių srauto ritmą, prireiktų jau net minutės ilgio išlaikymo.

Tekstūros sukūrimas. Jeigu ritmikoje mums pakakdavo judesį atvaizduoti kelis kartus, tai norint išlaikymo dėka sukurti tekstūrą, reikia judesį atkartoti daugiau negu kelis kartus. Naudojant išlaikymo prioritetą, eksponavimą reikėtų nustatyti kur kas ilgesnį, nei vaizduojant ritmą. Pavyzdyje esančioje fotografijoje naudotas 5 sekundžių išlaikymas. Taip pat galime pastebėti, kad jūroje sukurta tekstūra puikiai komponuoja su dangaus tekstūros raištais.

Erdvės deformavimas. Dažnai fotografijose vaizduojamos panoramos perteikia tūrinės erdvės įspūdį, tačiau galime panaudoti itin ilgą išlaikymą, tokį, kad neliktų jokių tekstūrų ar ritmikos ir tuomet visas vaizdas tampa labai supaprastintas. Paskutinėje nuotraukoje (išlaikymas 8 sekundės) jūra supaprastinama praktiškai iki beveik idealios plokštumos. Nei danguje, nei jūroje negalime užčiuopti jokių tekstūros kontūrų ar judesio ritmikos. Tokiu būdu iš  detalėmis apkrautos erdvės pereiname prie minimalistinio vaizdo, kur tūris perteikiamas dvejomis plokštumomis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s