Pirmosios fotografijos

Joseph Niepce (1765-1833) atliktas darbas View from the Window at Le Gras buvo pirmoji, sėkmingai įamžinta fotografija 1826 metais. Vaizdas buvo užfiksuotas ant 20 × 25 cm dydžio chemikalais apdirbtos bituminės plokštelės. Eksponavimas truko apytiksliai 8 valandas (nuo saulėtekio iki saulėlydžio), todėl pastatai, esantys fotografijoje, yra apšviesti saulės tiek iš kairės, tiek iš dešinės pusės. Žinoma, kad toks ilgas eksponavimo procesas netenkino autoriaus, tad 1829 m. gruodį Niepce’as pradėjo bendradarbiauti su Louis Jacques Mande Daguerre (1787 -1851), buvusiu scenografu, kuris 1822 m. išrado dioramą (patobulintą panoraminio vaizdavimo variantą).

Kiek vėliau, jau minėtas Daguerre‘as sukūrė fotografiją pavadinimu Boulevard du Temple, fotografijos tikslūs metai nėra žinomi, manoma, kad ji galėjo būti įamžinta 1838 arba 1839 metais. Nuotraukoje yra užfiksuotas vienos iš Paryžiaus gatvių vidudienio vaizdas. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodytų gan įprasta fotografija, tačiau nuotraukos apačioje mes matome dviejų žmonių figūras – batų valytoją ir jo klientą. Nors kai buvo fiksuojamas vaizdas, gatvė buvo pilna žmonių, tačiau dėl ilgo eksponavimo laiko (apie 10-15 min.), jie nebuvo įamžinti nuotraukoje ir išimtimi tapo būtent šie du žmonės, kurie išstovėjo visą šį laiką nesujudėję bei tapo pirmaisiais žmonėmis, kurie buvo užfiksuoti fotografijoje.

Būtent dėl neišsivysčiusios fotografijos technologijos bei komplikuoto eksponavimo, o tiksliau dėl privalomai ilgos išlaikymo trukmės, senose fotografijose, kur yra užfiksuoti žmonių portretai ar pan. vaizdai, mes galime pamatyti gan sukaustytus žmonių veidus bei it sustingusių skulptūrų povyzas. Taip nutikdavo tik todėl, jog žmonėms tekdavo išstovėti ir pozuoti itin ilgą laiko tarpą prieš fotografą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s