Fotografijos meno gali išmokti kiekvienas

Savo pirmąjį įrašą pradėsiu “Foto & Video akademijos“ tekstu:

1826 m. N.Niepce`ui pirmąkart pavyko užfiksuoti vaizdą popieriuje. Nuo tos akimirkos atsirado fotografijos menas. Šiandien daugelis pirmiausia fotografuoja vaizdus iš savo gyvenimo, svarbių akimirkų, kasdienybės. Tačiau net ir šie vaizdai gali atgaivinti begalę patirtų įspūdžių bei išgyvenimų, o gali būti pilki ir nuobodūs.
Kad nuotrauka būtų kvapą gniaužianti, neužtenka vien pamatyti gražų kadrą ir nuspausti fotoaparato mygtuką. Reikia sukurti gražią kompoziciją, įvertinti apšvietimą, nustatyti fotoaparato parametrus. Net jei fotoaparatas neturi daugelio funkcijų, kompozicija ir tinkamas apšvietimas lemia labai daug. Fotografijos objektu gali būti bet kas – fotografuoti galima gamtą, žmones, architektūrą, įvykius. Tačiau fotografuojamų objektų išdėstymas ir ryškumas sukuria atitinkamą atmosferą.
Net ir neturintiems pretenzijų į meninę fotografiją norisi, kad nuotraukos jų šeimyniniame ar kelionių foto albume atrodytų tarsi iš paveikslėlio. Todėl svarbiausius fotografijos principus sužinoti vertėtų. Juk fotografuojant skirtingu paros metu ta pati vieta dėl vis kitokio apšvietimo nuotraukoje gali atsiskleisti vis naujai.
Kuo skiriasi profesionalus fotografas nuo mėgėjo? Žinoma, profesionalo naudojama technika gali būti sudėtingesnė ir įmantresnė, tačiau svarbiausias skirtumas – jog profesionalas turi kur kas daugiau patirties ir jam yra tekę fotografuoti pačiomis įvairiausioms sąlygomis.
Tačiau nereikia būti profesionalu, kad fotografijos būtų gražios. Mokėti fotografuoti gali kiekvienas – tereikia įdėti truputį pastangų. Ir kartais visai nesvarbu, kokia technika fotografuojate: skaitmeniniu ar juostiniu fotoaparatu, nespalvotas ar spalvotas nuotraukas darote. Kur kas svarbiau gebėjimas “pagauti akimirką“ ir ją sustabdyti kadre. Būtent tokios įsimintinos akimirkos yra vertos dėmesio. Vienas kadras gali savyje paslėpti gilią mintį ar nešti pranešimą. Viskas – jūsų rankose tik vienu fotoaparato mygtuko paspaudimu, tačiau prieš jį paspaudžiant reikia gerokai padirbėti.
Žinoma, fotografijos meno gudrybių galima išmokti ir patiems – svarbu daug fotografuoti ir stebėti, kaip skiriasi vaizdas fotografijoje nuo vaizdo fotoaparato ieškiklyje. Be to, ne visada lengva pastebėti savo klaidas, ypač jei anksčiau niekada nėra tekę susidurti su esminiais fotografijos principais. Knygos ir vadovėliai gali padėti, bet tik kitas žmogus gali objektyviai įvertinti jūsų nuotraukas.

Tikiuosi, kad šis tinklaraštis padės Jums perprasti fotografijos meno subtilybes!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s